בדיקת דירה

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם:

קניתם דירה חדשה או יד שניה ולא ביצעתם בדיקת דירה לאיתור ליקויי בניה במקום, מומלץ מאוד שתעשו זאת ובהקדם. שכן, זוהי ההשקעה הגדולה בחייכם ולא הייתם רוצים לגלות כי קניתם “חתול בשק” וכי הדירה מכילה ליקויי בניה הפוגעים בערכה ובאיכות חייכם. לשם כך יש להוועץ עם מהנדס בניין שיחווה דעה מקצועית עוד בטרם רכישת הדירה, או מייד עם האיכלוס. במידה ויאותרו ליקויי בדירה, תוכלו לתבוע מהקבלן/מהמוכר לתקן הליקויים או לפצות בגינם, לרבות הפחתת עלות העסקה. חשוב לבצע בדיקת דירה בטרם הרכישה ללא דיחוי ולנקוט בהליכים הראויים במידת הצורך.

בדיקת דירה בוחנת את מצבו ההנדסי של המבנה מול חוקי ומפרטי הבניה. הבדיקה נעשית בידי מהנדס בניין מוסמך הבוחן את מכלול המבנה ובהם: שלד, קירות, חלונות, ריצוף, רטיבות, סדקים, יציבות, חשמל ואינסטלציה, גגות, רכוש משותף ועוד. בסיום הבדיקה תנתן חוו”ד מומחה המפרטת את ליקויי הבניה שנמצאו, הדרך לתיקונם ו/או עלות הפיצוי בגינם. חוו”ד זו תשמש ראייה קבילה בבית המשפט ואף כקלף מיקוח חזק בהתדיינות מול הקבלן או מוכר הנכס.

ליקויי בניה רבים יכולים להיראות זניחים, אך איש מקצוע יעיד כי הם עלולים לפגוע באיכות המבנה וערכו ואף להוות סכנת חיים במצבים קיצוניים. דו”ח מהנדס מומחה עשוי למנוע מכם לבצע עסקת מקרקעין הרת אסון, או לסייע בהפחתת עלות העסקה… משכך, בדיקת דירה מומלצת וחיונית ויש לבצעה לפני רכישת הדירה.